Інформація щодо діяльності

Державної установи Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України

Державна установа «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України», скорочена назва Держсховище, англійською мовою: State Establishment «State SavingRoom for the Precious Metals and Precious Stones of Ukraine», створена відповідно до статті 7 Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Держсховище – державна установа, що належить до сфери управління Міністерства фінансів України, звітує перед ним про свою діяльність, забезпечує закупівлю, приймання, облік, зберігання та продаж дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, зарахованих до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.

Держсховище є юридичною особою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Положення про Державну установу «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» затверджується Міністерством фінансів України.

Основними завданнями Держсховища є:

  1. Приймання, облік і зберігання цінностей, конфіскованих, безхазяйних чи зданих як скарб, а також таких, що за правом спадкоємства чи дарування перейшли у власність держави (без відповідної переробки), цінностей Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, який є складовою частиною Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (далі – Державний фонд);
  2. Здійснення закупівлі на території України та за її межами за рахунок коштів державного бюджету дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння з метою поповнення Державного фонду;
  3. Продаж цінностей з Державного фонду у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  4. Забезпечення організації та проведення робіт з експертизи, переробки дорогоцінних металів, експертизи дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, а також реставрації унікальних виробів, переданих до Державного фонду.